Räägitakse, et kunagi olla Narva-Jõesuus ilutsenud Vene turistidele mõeldud plakat: „Eesti on lähedal”. Võib-olla on see luiskelugu, kuid seda on aastaid naljaviluks räägitud. Narva on isemoodi, venelik, teistsuguse kultuuri ja mentaliteediga, võõristust tekitav, kuid ta on ikkagi siinsamas, ta on oma, Eesti linn.

Narva tundmaõppimiseks tuleks seal veeta vähemalt mõned päevad. Projekt „Narva on lähedal” pakub igale vaatajale võimaluse valida omale individuaalprogramm, mis annab Narvast oma ainulaadse ettekujutuse.

Projekti keskmes on immersiivne etendusmatk „Äär”. Projekti loojad otsustasid nii: linn olgu dekoratsiooniks ning etendus jutustagu mitte hoonetest ja aastaarvudest, vaid narvalaste elust. Näitlejad aitavad linna ellu sukelduda.

Etenduse stsenaariumi koostades intervjueerisid projekti autorid narvalasi, uurisid linnaga seotud ajaloofakte ja lugesid vastavat kirjandust. Vaatajad läbivad spetsiaalselt koostatud marsruudi: EV100 pargist mööda promenaadi läbi Pimeaia, üle Raekoja ja Peetri platsi loomeinkubaatorini Objekt. Etenduses teevad kaasa kutselised näitlejad ja linnaelanikud. Lavastanud Eduard Tee.

Selleks, et vaatajad saaksid Narvat veel paremini tundma, pakuvad projekti korraldajad võimalust veeta etendusejärgne õhtu „nagu Narvas kombeks”: mekkida kohalikke roogi, tantsida pulmas, külastada kõige tundeküllasemat kohta – Ro-Ro baari, kuulata kohalikke muusikuid. Seejärel sobiks ju öö Narvas veeta. Järgmisel päeval võiks jalutada Kreenholmis, käia Narva kindluses või külastada Victoria bastioni. Etenduse „Äär” piletiga saavad vaatajad kõikidele ekskursioonidele hinnasoodustust!

Mai on suurepärane kuu selleks, et veeta paar päeva ühes toredas Eesti linnas, saada Narva kohta rohkem teada, sukelduda sellesse kordumatusse õhustikku ja ühtlasi lahutada meelt.

Immersiivne etendusmatk „Äär” esietendub 20. mail algusega kell 18.

Korraldajad ootavad publikut igast Eestimaa nurgast. Neile, kes ei ole Narvas kunagi käinud või on sealt ainult põgusalt läbi sõitnud, on see suurepärane võimalus peatuda, linna kuulata, tunnetada.

Etendus on eesti ja vene keeles.

Проект поддерживают: Integratsiooni Sihtasutus, Narva Linnavalitsus, Narva Muuseum, Visit Narva, Ida-Virumaa turismiklaster.
Partnerid: Творческий хаб «Объект», Art Club Ro-Ro, Avenue Club, Narva Art Residency, Narva Hotell jt
.

Eduard Tee — näitleja ja lavastaja
Lõpetanud Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia (2017, K. Komissarovi kursus), töötanud sõltumatutes projektides ja Vene Teatris. Lavastas näidendi „Aeglane hingamine” (2021. a, Kultuurkapitali ning Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti toetusel).

Natalja Matšenene — stsenarist ja peaprodutsent
Kultuuri alal töötamise staaži üle 30 aasta. Produtseerimiskogemust 20 aastat. Produtseerinud 20 lavastust.

Похожие записи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *