Narva linnuse ajalugu audiogiidiga

Rohkem kui 700 aasta vanune Narva Hermanni linnus on ajaloo jooksul kuulunud taanlastele, sakslastele, rootslastele, venelastele ja lõpuks ka eestlastele. Linnus omandas tänaseni säilinud ilme Liivi ordu valitsemise ajal 14.-16. sajandil. Teises maailmasõjas tugevasti kannatada saanud linnus taastati põhiosas 1970.-80. aastatel ning seal avati muuseum, kus oli üheaegselt eksponeeritud Narva linna ajalugu tutvustav püsiekspositsioon ja kümmekond ajutist näitust.

Rohkem infot Narva Muuseum
Soodus10% (piletiga etendusele «Äär»)

Victoria bastioni kasematid
Ekskursioon bastioni käikudes

Sissepääs bastioni kasemattidesse on lubatud ainult giidi saatel.
Ekskursiooni käigus tehakse tutvust Narva linna kaitsesüsteemi ajalooga, bastionide rollidega sõja ja rahu ajal, aaretega, mida ainult vähesed uljaspead julgesid otsima minna, ning bastionide elanikega, keda võib olla õnnestub ka teil kohata!

Ekskursiooni ajad:
Reede, Laupäev 11.00, 14.00 ja 17.00, Pühapäev 11.00 ja 14.00

Pileti hind 4 eurot (Täispilet, piletiga etendusele «Äär»)
Rohkem infot


28. MAIL, 12:00 — 15:00, Laupäev
Toidulaat «Narva Maitsed»

Narvas toimub aasta kõige maitsvam laat, kus Narva ja Narva-Jõesuu parimad restoranid ja kohvikud pakuvad oma maiuspalasid.

Degusteerimisvõimalusega laat ja sellel osalevad toitlustusettevõtted pakuvad iga aasta uut ja mitmekesist roogade valikut.

Sissepääs on tasuta
2€ ilusa ja maitsva roa eest

Rohkem infot

29. MAIL, 11:00, Pühapäev
Kreenholm – parun von Knoopi linn
Ekskursioon Kreenholmi linnaosas koos Aleksandr Openkoga
(vene keeles)

1857. aastal asutatud Kreenholmi manufaktuur kujunes XX sajandi alguseks maailma suurimaks tekstiilitööstuseks, kus töötas 10 000 inimest. 1900. aastal teenis vabriku toodang Pariisi maailmanäitusel grand prix. Manufaktuuril olid oma koolid, haiglad, kirikud, kalmistud, pagaritöökojad jne. See oli linn linnas!

Aleksandr Openko on Narva tuntuim ekskursioonijuht, kes jumaldab oma linna ja selle ajalugu. Nii haarava jutuvestjaga koos Kreenholmis jalutada on puhas rõõm!

Kestvus: 2,5 tundi
Pilet: 5 eurot

21., 28. MAIL, 3.JUUNIL, 13:00, Laupäev (eesti keeles)
Joala vabrik: keldrist tornini (eesti)

Kreenholmi manufaktuurile pole võrdset – sellele Narva vahutavate koskede vahel mürisenud rohkem kui kümne tuhande töölisega mammutettevõttele ei leidunud sarnast ei Venemaal ega Euroopas.

1857. aastal rajas Ludwig Knoop (1821-1894) Narva koskede vahele Kreenholmi saarele puuvillamanufaktuuri, mis kujundas piirkonna elu järgmised 160 aastat.Ja kuigi masinad enam Kreenholmis ei tööta, töölised tsehhides ei askelda ja Narva kosedki on lahti vaid paar korda aastas, paneb Kreenholmi industriaalarhitektuur endiselt vaimustuma, meenutades oma hiiglasliku tööstuspargiga möödunud hiilgeaegu.

Rohkem infot Narva Muuseum
Soodus kuni 20% (piletiga etendusele «Äär»)

22., 28. MAIL, 4. JUUNIL, 16:00, pühapäev (eesti keeles)
Ekskursioon Narova: kuulus mööblikombinaat ja Vana Narva makett

Endises Narva mööblikombinaadis on avatud näitus „Vana. Uus. Narva. 1684/1984…2034“, mis seab linna kahe kunagise hiilgeaja kõrvutamisel keskmesse tuleviku. Näitusele valitud aastad 1684 ja 1984 sümboliseerivad Narva kunagist õitsengut ning 2034 linna lähitulevikku. Kahe hiilgeaja kõrvutamisel avaneb Narva identiteet kogu selle keerukuses. Tänapäeva Narva, nagu seda tunneme, on ehitatud välja kahel korral: 17. sajandi teisel poolel rajati uhke kaubalinn ning pärast teist maailmasõda ehitati rusudest üles tööstuslinn.

Rohkem infot Narva Muuseum
Soodus kuni 20% (piletiga etendusele «Äär»)


23., 29. MAIL, 5. JUUNIL, 12:00, pühapäev
Ekskursioon «Kreenholm: tekstiilihiiglase ajalugu» 

Kuidas käia Manchesteris Narvast lahkumata, näha Big Beni Londonis käimata ning nautida Inglismaa tööstusarhitektuuri siinsamas Eestis? Vastus on lihtne. Narva Muuseum kutsub teid jalutuskäigule mööda Joala tänavat, mis oli 19. sajandil iseseisvaks linnaosaks kujunenud Kreenholmi tööstuspiirkonna kesktänav.

Rohkem infot Narva Muuseum
Soodus kuni 20% (piletiga etendusele «Äär»)


23., 29. MAIL, 5. JUUNIL, 15:00, pühapäev
Ekskursioon «Baltijets: salajane militaartehas linna südames»
 

Otse linna südames asub Eesti suurima Jaak Joala portreega kaunistatud hiigelsuur hoone. Tänapäeval elatakse selle seinte vahel rahulikku elu ning majas tegutsevad edukalt erinevad kohaliku, regionaalse ja rahvusvahelise tähtsusega asutused. Kas te suudate ette kujutada, et vaid 70 aastat tagasi olid nii hoone aadress, nimi kui ka otstarve rangelt salastatud ning see puudus paljudelt linna- ja piirkonna kaartidelt?!

Rohkem infot Narva Muuseum
Soodus kuni 20% (piletiga etendusele «Äär»)

28. MAIL, 10:00 — 18:00, Laupäev
Групповая экскурсия на автобусе по Ида-Вирумаа (на русском языке)

Открой для себя восточную Эстонию: Подземная экскурсия и обед в Эстонском шахтном музее, экскурсия в приморский город Силламяэ и на водопад Валасте, самый высокий водопад в Эстонии и Прибалтики.

Продолжительность экскурсии 8 часов. Выезд из Нарвы.
В стоимость билета входит: питание, входные билеты в музей, транспорт, услуги гидов

48 евро/ 45 евро — Скидка  20% с билетом на спектакль «Край»
60 евро взрослый / 57 евро детский — обычная цена

ERIPAKKUMINE rännaklavastuse «ÄÄR» publikule:

RESTORAN RONDEEL

Muuseumi restoran tegeleb sama eesmärgiga mis muuseum tervikuna – tutvustada ja populariseerida kohalikku kultuuripärandit ja ajalugu. Sellepärast ongi menüüs viiteid Narvas elanud rahvustele. Nii leiab Narvas elanud tatarlaste meenutuseks menüüst mitmeid peakoka erioskuseks olevaid tartare. Menüü eesrinnas on loomulikult ka kohalik eripära silmud. Rondeelis on ka Narva suurim kodumaise käsitööõlle valik – restorani teisel korrusel asuvas Gambrinuse õlleriiulis on umbes 100 kodumaist käsitööõlut.

Rohkem infot RESTORAN RONDEEL

Kogu menüü -10% allahindlust  (piletiga etendusele «Äär»)